Zpěvačka s hlasem, který i v jejím pokročilém věku stále nádherně zní, a jež v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století stála na vrcholu slávy, má na kontě celou řadu slavných hitů. Mezi ně patří třeba Blonďák s červenou bugatkou nebo píseň Závidím, jejímž autorem byl Jiří Grossmann.

Supraphon proto vydal 3CD jejích největších hitů ve Zlaté kolekci, a i když zpěvačka slaví jubileum až 30. června, deska vyjde už za osm dní. Jde o kompilaci 71 originálních nahrávek. 

Zpěvačka, původním dívčím jménem Naděžda Balabánová, kromě krásných písní i nohou, měla tři stěžejní profesní partnery a všichni měli společné křestní jméno Jiří - Šlitr, Grossmann, Suchý a Brabec.

„Ani jsem nepřemýšlela, že jsou 'tým', prostě byli to přátelé, se kterými byla radost být a přijímat jejich nápady, většinou geniální, což se třeba neprojevilo hned, ale určitě ovlivňovali moji dlouhou budoucnost,” poznamenala na adresu 'svých' autorů Naďa Urbánková.

Zpěvačka řadu let žije spokojeně v Želivu na Vysočině v bytě vedle klášterního komplexu. Za tu dobu si zde našla řadu přátel, moderuje v Českém rozhlase v Jihlavě a stále koncertuje se skupinou Bokomara.

Před deseti lety ji postihlo závažné onkologické onemocnění, nad kterým se jí naštěstí podařilo vyhrát, a jak sama Urbánková říká: „Pánbůh mě má asi rád a asi se mnou má ještě nějaké plány, když mě tu nechal.”

Naďu Urbánkovou proslavily také vždy velké, barevné i zdobené brýle. Stala se jejich propagátorkou a především mnoha ženám, které se třeba kdysi styděly nosit brýle, pomohla a dodala sebevědomí. Dnes má ve své sbírce okolo sedmi osmi desítek brýlí a některé z nich nosí, ač je, jak sama říká, v podstatě nepotřebuje, protože před lety podstoupila odbornou operaci očí. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.