Jde o projekt s folklórními prvky, který na Slovensku během necelého roku od premiéry vidělo už přes 60 000 diváků. Do ČR se KUBO vrátí na podzim, kdy jej uvidí diváci v českých a moravských městech.

„Z reakcí publika v Praze máme velkou radost. Povedlo se to nad naše očekávání a jsme rádi, že jsme zde mohli předvést něco typicky slovenského, co má humor, nadsázku a tak trochu i poslání,“ uvedla za producenty Gabriela Urbanová.

České publikum uchvátily výkony všech více než 20 účinkujících, zvláště tanečníků, včetně manželů Dudášových, kteří bývali členy slavného souboru Lúčnice, jenž jako jediný, slovenský ´amatérský´ taneční soubor projel celý svět a všude s obrovským úspěchem.

Naprosto ale zazářila trojice mužských představitelů – jak KUBA, herce, zpěváka a vítěze slovenského Talentu Petera Brajerčíka, herce i asistenta režie Jána Jackuliaka, kterého v Česku lidé znají z řady filmů a seriálů, především nyní z Ordinace v růžové zahradě, kde hraje hokejistu Andreje Martynčáka, a pak také jediného Čecha ve slovenském představení, herce a zpěváka, který si také zahrál v několika seriálech a filmech Roberta Urbana.

„Velmi mile nás překvapilo publikum na pražské premiéře a jeho reakce. Bylo skvělé a do Čech se na podzim velmi těšíme. KUBO je dnes už slovenská klasika se slavnou hláškou z původní dramatizace s Jozefem Kronerem: Anča, já mám nožík,“ připomněl Ján Jackuliak.

„Pokud se to divákům líbilo, my jsme maximálně spokojení. V Hybernii se nám hrálo skvěle a publikum bylo úžasné, reagovalo a velmi nás potěšil potlesk vstoje na konci. Dojalo nás to...” zhodnotil hlavní představitel Kuba Peter Brajerčík.

Muzikál KUBO je podle mnohých naprosto unikátním představením, které třeba v ČR chybí.

Jednou z divaček pražské premiéry byla i módní návrhářka Beata Rajská. „Pro mě je to srdeční záležitost. Je to krásné a já jsem moc ráda, že se to dostalo do Prahy, a že se to lidem líbilo. Moc se těším, až to bude na podzim po republice a udělám vše proto, aby se k lidem ta informace dostala. Kdo má rád hezké věci, představení, hudbu a tanec, neměl by si to nechat ujít,“ podotkla nadšeně Beata Rajská.

Ani další diváci nešetřili chválou z muzikálu KUBO, na jehož závěru byl standing ovation.

Muzikál KUBO se do Česka vrátí na podzim. Představí se v Českých Budějovicích, Jihlavě, Brně, Ostravě, Třinci, Karviné či Havířově.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.