Pověstné marokánky dělá Hanka Křížková už řadu let doslova na kila. „Je to opravdu jediné cukroví, které dělám a na které mám čas, ale to pak měním s kamarády a kolegy za jiné. Tu za rohlíčky, jinde za linecké, išlské, košíčky, za vánočku nebo i za kubu… Tyto 'výměnné akce' se u mě staly takovou tradicí a je to velmi výhodné pro všechny strany,” řekla s úsměvem Křížková, která se už těší, až si o svátcích odpočine. Teď ji ale ještě čeká několik povinností.

Například tento blížící se 3. adventní víkend prožije hodně pracovně. „V sobotu od 18 hodin mám Vánoční recitál v kostele na náměstí v Horažďovicích na Klatovsku, v neděli pak ve stejném čase v pražském holešovickém Divadle Na Maninách. Moc všechny zvu a na všechny se těším,” podotkla zpěvačka a herečka, která je kromě krásného hlasu pověstná svým kladným vztahem k humoru.

„Ráda se směju, a když se sejde dobrá parta lidí a je veselo, je to super. Vánoce a ten čas okolo je právě chvíle, kdy se třeba mám čas potkat s lidmi, s kterými se během roku tolik nevidíme. A máme si i čas říct spoustu věci, zavzpomínat a zasmát se. 

„Na Vánoce se připravuji vždy dopředu a nasávám atmosféru. Nejvíce mě naladí návštěva prodejny mého kamaráda Jardy Soukupa na Zličíně, kde jsou ozdoby a výzdoba už od konce října," prozradila zpěvačka s tím, že doma v holešovickém bytě má už také vánoční výzdobu, včetně stromečku, s čímž jí pomáhají blízcí kamarádi a ona jen dolaďuje detaily. „Jsem teď skoro každý den někde, tak nemám moc času na to, abych vše sama zvládla. O to více jsem ráda, že mám kolem sebe bezvadné lidi, na které je spoleh,” dodala Křížková.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.