Určitě každý z nás slyšel o žlutých trabantech, polském Fiatu, nebo slovenské Jawě 250. Z jejich cest vzniklo několik filmů a procestovali celý svět.

První expedicí byla cesta k Hedvábné stezce a o dva roky později se dvojice trabantů vydala napříč Afrikou až ke Kapskému městu na jihu Afriky. Po třech letech se cestovatelé vydali už ve společnosti polského Malucha a Jawy 250 na cestu napříč Jižní Amerikou. V roce 2015 se cestovatelé rozhodli na předposlední cestu po Austrálií a Oceánií. A v tomto roce na přelomu března a dubna se vydali na cestu po Indií, Číně a dalších státech Asie a Východní Evropy.

Návrat trabantů v minulém týdnu si nenechaly ujít stovky fanoušků. Cestovatelé udělali na své velké cestě domů několik zastávek. První byla v Banské Bystrici na Slovensku, poté následovaly zastávky ve Zlíně - městě slavných cestovatelů Hanzelky a Zikmunda - a v Brně.

V neděli 26. srpna kolem čtvrté hodiny odpoledne dorazil „žlutý cirkus” do Prahy ke Kavčím horám. Cestovatelé sdělili své pocity z jejich poslední cesty, zazpívali svoji píseň kterou složili na poslední cestě Volej tam lej! (pod textem je přiložen odkaz na úryvek písně).

Návštěvníci si mohli prohlédnout expediční vozidla a podpořit je přijeli i majitelé trabantů i vozidel jiných značek, kteří žlutý cirkus (expedice trabantů, polského malucha a Jawy 250) následovali už na dálnici D1. Lidé se samozřejmě mohli vyfotografovat s cestovateli a v krátkosti si s nimi popovídat.

Video z návratu trabantů do Prahy

Video: píseň Volej tam lej!

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.