„Pálení čarodějnic patří k našim oblíbeným svátkům, které oproti historii mají v dnešním moderním světě spíš společenský a zábavný význam. Filipojakubská noc je tradičně spojena s magií a kouzly, a proto jsme letošní akci pojali jako velkou kouzelnou říši, kde se zabaví celá rodina,“ říká k programu Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6, která akci pořádá.

Do světa magie a iluzí vás zavede přední český kouzelník Martin Kellman. Oslavy se nemohou obejít bez zapálení ohně, v parku Ladronka však letos místo hranice vzplane obrovská socha čarodějnice. Netradiční nápad i realizace pochází od řezbáře a sochaře Matěje Koťátka z AVU Praha. Spolu s čarodějnicí shoří také tisíce lístečků s dětskými „strachy“, které mohou malí návštěvníci vkládat do hranice po celý den.

Čarodějný mazlíček i čaroděj roku

Moderním zvykem spojeným s pálením čarodějnic jsou stylové čarodějnické kostýmy, proto jsou nedílnou součástí programu každých Čarodějnic na Ladronce čarodějnické soutěže.

Letos se soutěžící utkají nejen o titul Čaroděje a Čarodějnice roku, můžou také přihlásit svoji čarodějnou rodinku, čarodějného mazlíčka nebo své čarodějnické klobouky a pokrývky hlavy. Malé i velké návštěvníky pobaví loutková představení divadelních souborů Hysterie, Štěpána Gajdoše a divadla Zvoneček. Zábavné aktivity pro nejmenší připraví Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy.

Anděl David Stypka i mladí rockeři

Na Ladronku přiletí i novopečený Anděl David Stypka, který vystoupí se svojí kapelou Bandjeez. Jeho duet se zpěvačkou Ewou Farnou Dobré ráno, milá je jednou z nejhranějších skladeb v českých rádiích, naživo ale nebudou chybět ani jeho další hity jako  „Vrány taky“, „Jericho“ či „Neboj.“ (www.youtube.com/watch?v=kUA42xvamLI).

O energický hudební rozjezd akce se postará kapela Beat Sisters, která vyhrála soutěž studentských kapel na Ladronkafestu 2017 (https://youtu.be/Jjrr07ZXwME). Závěr večera bude mít pod taktovkou pražská pop-rocková kapela Klokain (www.youtube.com/watch?v=SCa5vwuHyao). Kouzelný program je vhodný pro celou rodinu a bude zdarma.

Harmonogram akce najdete na www.carodejnicenaladronce.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.