Vlaky při své pouti mezi sedmi zastávkami z Churu do Arosy překonají vzdálenost 130 metrů. Dvaadvacetkrát zmenšeným cestujícím se během cesty naskytnou výhledy na bujnou zeleň a pravé vápencové skály. Pohodlí jim zaručí nejnovější modely švýcarských lokomotiv i vozů.

O bezpečnou cestu se postarají členové vlakového doprovodu – železniční modeláři ze Stanice techniků DDM hl. m. Prahy. Vůbec přitom nevadí, že pomyslné rekreační středisko Arosa je vlastně dětské pískoviště…

Stavba modelového kolejiště na hřišti před Stanicí techniků v pražské Podbabě byla dokončena. Během několika měsíců se mezi cestami, lavičkami a prolézačkami zabydlely také koleje tzv. zahradní železnice.

Projekt, jehož iniciátorem byl ředitel DDM hl. m. Prahy Libor Bezděk, zde propaguje vědu a techniku. Cílem ale není automatický provoz vlaků – naopak, každou lokomotivu dálkově ovládá mladý strojvedoucí. Hřiště se díky tomu stává výcvikovým prostorem, kde jsou děti vedené k zodpovědnému řešení realistických provozních situací a ke spolupráci.

Kdy: 3. června 2019

Kde: Stanice techniků DDM hl. m. Prahy, Pod Juliskou 2a, Praha 6  

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.