Přestože je tento den tradičně v Praze akcí spousta, Čarodějnice na Ladronce jsou hojně navštěvovány, a jinak tomu nebylo ani letos.

Počasí akci docela přálo, občas je objevilo i sluníčko, a i když připadla akce na všední den a většina dětí byla ve škole, odpoledne se jich v areálu sešlo opravdu hodně.

Nahoře na pláni měla své stánky a aktivity Praha 6 a její partneři. Děti si mohly zasoutěžit na různých stanovištích, zahrát florbal, fotbal nebo zaházet frisbeem. Jídla a pití byla opravdu hojnost. Pivo, svařák, medovina, burgery všech možných velikostí a druhů, palačinky, vafle, cukrovinky, koblížky nebo oblíbené belgické hranolky.

Uprostřed pláně se vyjímala krásná obří čarodějnice a na pódiu probíhal celé odpoledne zajímavý program, který moderovala někdejší Saxana Petra Černocká. Jako každoročně nechyběla ani soutěž o nejlepší čarodějnický kostým.

Nedaleko Food zóny měly své zázemí workshopy DDM hl. m. Prahy. Ty prezentovaly činnost jednotlivých středisek domu dětí a mládeže. Dále si zde děti mohly vyrobit „krvavý prst“ nebo čarodějnickou hůlku.

Zajímavé pokusy nabídly stánky Pavědy. S Pavědou neboli parádní vědou se mohou malí badatelé (děti již od pěti let) seznámit na kroužcích DDM hl. m. Prahy. Hravým způsobem na nich poznají, čím se zabývá biologie, chemie, fyzika a základy technických oborů.

Sportovně založené děti si mohly vyzkoušet některý z netradičních sportů – badminton, frisbee nebo softball. Na akci nemohl chybět skákací hrad, který byl v neustálém obležení, ale na všechny se nakonec dostalo, a to hned několikrát.
Celým odpolednem provázel návštěvníky Pavel Wieser.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.