Za krásného jarního počasí čekalo od 13 hodin na příchozí velké množství aktivit. V info stanu před Stanicí techniků dostali prográmek o akci a hned vedle si mohli zakoupit čokoládové donuty, koblihy, tvarohové, makové nebo povidlové koláče, kávu nebo čaj.

Ve dvoře neboli prostranství dole pod stanicí byly připraveny venkovní aktivity. Jednalo se o akrobatický koutek, šerm, vyrábění velké Morany, která se později nesla v průvodu, či netradiční hry, které ukázaly, jak je kdo šikovný.

V suterénu budovy pak čekalo na děti velmi oblíbené a na těchto akcích vyhledávané železniční a tramvajové kolejiště, dřevodílna, kde si mohly vyrobit medaili a také výtvarný ateliér, kde si mohly medaili následně obarvit.

V přízemí návštěvníci zjistili, jak se slaví jaro v jiných kulturách, v prvním patře se závodilo na velké autodráze. Dílničky pak byly přichystány ve velkém sále v posledním patře. Děti si vyráběly a zdobily perníčky, byl zde i oblíbený plackovač, kde si mohl každý vybrat jarní motiv a udělat si z něj krásnou placku, kterou si na dalším stanovišti ještě podle libosti ozdobil okvětními lístky.

V půl třetí proběhlo vystoupení dětského tanečního souboru DDM Bílá Hora s názvem Vlaštovky, ve tři pak většina dětí shromáždila, aby zhlédly divadlo Drak, Jiří a věž od divadelního souboru Chůdadlo.

Všichni se ale samozřejmě těšili na průvod, který za doprovodu chůdařů a hudebníků vyrazil úderem čtvrté hodiny do Stromovky, kde se figurína Morany vhodila do Vltavy, což symbolizuje odchod zimy a příchod tolik očekávaného jara. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.