„Když se zešeří, jen na několika místech na světě se mohou objevovat draci, kteří jsou přes den takřka neviditelní. Rozvoj civilizace draky téměř vyhubil, jejich populace není početná. Dračí matky se v dnešní době nedokáží řádně postarat o všechna svá mláďata. To, že si dráče musí osvojit velké množství dovedností, od létání přes chrlení ohně, známe alespoň z pohádek. Proslýchá se, že Stromovka je jedním z míst, kde jsou draci za správné konstelace hvězd a měsíce k vidění. V pátek 8. března by měl takový podvečer podle odborníků na draky nastat. Buďte s námi u toho – budete mít možnost se o těchto bytostech dozvědět víc.“

Tak zní anotace k nové zábavné hře pro rodinné týmy nebo partu přátel (2–5 osob), která proběhne již tento pátek v příjemném prostředí pražské Stromovky. Hra je vhodná pro děti od 5 let.

Úkolem bude najít a splnit dostatečné množství stanovišť ve vymezeném čase a dostat se do cíle. Důležitým prvkem hry budou samozřejmě draci. „Na prvním místě je ale zábava, zážitek ze hry a nové dobrodružství,“ uvedl Jirka Tvrdoň, jeden z organizátorů.

Registrace probíhá na adrese: https://1url.cz/@bojovka, kde se zájemci dovědí, jaké místo a čas srazu. Startovní listina je už téměř naplněna, zbývá posledních pár volných míst. S sebou si vezměte baterky, do týmu alespoň jeden hrneček a startovné 50 korun za tým.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.