Ve 13 hodin se zájemci sešli v Kaizlových sadech, kousek od Invalidovny, kde už na ně čekalo velké množství dílniček, které je na průvod dostatečně vyzdobily. Vyrobit jste si mohli masky, kostýmy atd.

Poté se průvod vydal na Karlínské náměstí plné všemožných stánků a soutěží. Jelikož počasí toho dne akci příliš nepřálo, přišla vhod teplá medovina, svařené víno, velké množství všelijaké kávy nebo horká čokoláda. Ale k dispozici byly i další pochutiny. Belgické hranolky, srbská pleskanice, klobásy, maxi langoše, trdelník, palačinky, perníková srdce, žužu a kokosový suk jako na pouti, a dokonce polévka z hlívy ústřičné.

Většina kulturního programu probíhala uvnitř budovy Karlínského Spektra, v prvním patře. Kolotoč pohádek připravilo divadlo Já to jsem, Hrnečku, vař! zase divadlo Kejklíř.

Děti si mohly zatancovat na maškarním bále se skupinou Myš & Maš, kde se nacvičovala mazurka, rock and roll nebo třeba reggae. Děti potěšil kouzelník Matyáš nebo vystoupení pana Václava a kouzelného pytle.

V suterénu budovy probíhaly dílničky s malováním na obličej a děti zde mohly rovněž relaxovat v družince. Ve druhém patře se mohli zájemci vyfotit před velkým plátnem s motivem masopustu.  

Chladné počasí přálo i bruslařům. Šlo o jednu z posledních příležitostí zabruslit si ve vnitrobloku Karlínského Spektra. Přinést jste si mohli svoje brusle, nebo si na místě nějaké půjčit. Na ledové ploše byl všem k dispozici instruktor.

Před budovou Karlínského Spektra probíhaly venkovní aktivity. Děti se učily přiřazovat řemeslníky k jejich řemeslům, házely rukavicí skrz připravený otvor, baseballovou pálkou se poslepu strefovaly do zavěšených míčků.

Kdo chtěl, mohl se svézt na koňském povoze, na místě stál i Bibliobus.

Celou dobu probíhal program na pódiu. Zahrát přišly kapely Pískomil se vrací, Pohřební kapela nebo The Tap Tap. Hudební vystoupení byla proložena tanečními čísly, a to zejména irskými tanci. Zatancovaly skupiny Coiscéim nebo Gall-tír. Celý program ukončily Fireshow Amanitas.

Jako každý rok se Karlínského masopustu zúčastnilo velké množství lidí. Tato akce láká jak kvalitním programem, tak dobrou muzikou a množstvím skvělého jídla. Má zkrátka co nabídnout lidem všech věkových skupin.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.