Cílem turnaje je propagace nového sportu Baseball5 v regionu Severozápad a uskuteční se za podpory regionu Severozápad a DDM hl. m. Prahy.

Turnaj je otevřen až pro 16 smíšených týmů dospělých. Pravidlem je, že v jednu chvíli musí být na hřišti alespoň dva hráči nebo dvě hráčky stejného pohlaví. Celému turnaji bude předcházet cca 90minutový workshop se zaměřením na trénink odpalu z ruky.

Startovné na turnaji bylo nastaveno na 100 Kč na osobu v pětičlenném týmu nebo také na 500 Kč za tým. Každý zúčastněný tým obdrží od pořadatele turnaje jeden BB5 míč. Zápasy si budou týmy pískat navzájem, hrát se bude podle pravidel Baseball5 s časovým omezením 25 minut na zápas.

Každý tým odehraje na turnaji minimálně 5 zápasů, v případě účasti 16 týmů se hraje ve čtyřech skupinách po čtyřech a následné play-off v systému čtvrtfinále, semifinále a finále, v případě jiného počtu přihlášených týmů dojde k úpravě rozpisu tak, aby byla splněná výše uvedená podmínka minimálního počtu odehraných zápasů týmu v turnaji.

Týmy se mohou již nyní registrovat na turnaj prostřednictvím elektronického formuláře na stránce: http://baseball5.cz/turnaje/bb5-christmas-cup-2018/, kde naleznete mimo jiné i propozice k turnaji a dále pak přehled přihlášených týmů.

Pevně věříme, že v předvánočním čase najde cestu na Kotlářku dostatečný počet týmů, aby si vyzkoušely nový sport Baseball5 a aby se zde potkaly s přáteli.

O dalších akcích, které proběhnou na Stadionu mládeže se můžete dočíst na: https://ddmpraha.cz/stadion-mladeze

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.