Den otevřených dveří ve školce je zaměřený zejména na rodiče, kteří se zrovna rozhodují, kam umístit své malé ratolesti. Na programu bude tradičně seznámení s činnostmi a režimem dne, návštěvníci se mohou dále seznámit se školním vzdělávacím programem a prohlédnout si lesní i běžný třídy školky.

Mateřská školka, která je držitelem stříbrného certifikátu Skutečně zdravá škola, je zajímavá tím, že má environmentální vzdělávací program a například televize je zde tabu. Klade důraz na zdravý životní styl, což je zejména vidět na jídelníčku. Pro děti jsou určené dvě klasické třídy pojmenované Veverky a Ježci a také jedna lesní třída, která se nemůže jmenovat nijak jinak nežli Lesníček.

Semínko se pyšní také vlastní Badatelnou, kde děti zkoumají vše živé i neživé. Badatelna je vlastně speciální učebna, která slouží dětem k výuce, ale i k volné hře a odpočinku. Díky projektu byla nově vymalovaná reálnými motivy zvířat a dovybavená pomůckami. V učebně je soustředěný veškerý výukový materiál včetně odborné literatury zacílený na poznávání přírody.

Například knihy o zvířatech a rostlinách, přírodovědné atlasy a určovací klíče, pomůcky na přímé pozorování jako dalekohledy, lupy, binokulární lupy. Pro pozorování života ve vodě disponuje planktonky, mísy a lavory. Zakoupená sada vábniček pak umožňuje imitaci zpěvu 25 ptáků, v nabídce je např. skřivan, kachna, sýček, kukačka, kos, sýkorka modřinka, slavík, hrdlička, koroptev, vrabec domácí, drozd.

Nové didaktické prvky jsou ve venkovním prostoru zahrady, zprostředkovávají dětem zkušenosti s větrem a sluncem jakožto zdroji obnovitelné energie. V rámci Badatelny byl nově zbudovaný také vodní prvek a herní prvek se šplhací sítí.

Zahradu oživil „dutý kmen“, kterým se dá prolézat, a děti si na něj mohou rovněž zahrát pomocí paliček jako na xylofon. Po zahradě byla rozmístěna krmítka pro drobné ptactvo a umístěna veverčí budka.

Zahrada také umožňuje pěstování nejrůznějších rostlin a pozorování jejich růstu. Pro tyto účely je vybavena speciálními zahradními stolky pro pěstování a dostatkem osiva. Díky na míru vyrobenému botanickému lisu je možné si vylisovat a uchovat části rostlin, ale i květinu jako celek.

Z kapacitních důvodů je nutné se na akci předem registrovat. Lze tak učinit prostřednictvím formuláře na webu www.msseminko.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.