Psi pomáhají podle odborníků s rozvojem jemné i hrubé motoriky, podněcují děti k pohybu i komunikaci.

Pes je podle odborníků v období školky pro vývoj dítěte jednoznačně přínosný. Je totiž pro děti přítelem, důvěrníkem i kamarádem a rozvíjí jejich fantazii a představivost. Pes může také ukojit citové dětské potřeby jako například tělesný kontakt, a to mazlením a hlazením, které pes přijímá velice ochotně a dítěti to náležitě vrací.

Děti v Semínku jsou v pravidelném a přímém kontaktu se zvířaty, a to buď ve školce, jako například s pakobylkami, rybičkami či právě canisterapeutickým psem, border kolií Dorou, nebo na farmě Toulcova dvora.

Sama Dora není obyčejná fenka, ale certifikovaná canisterapeutka. Tato hnědá border kolie s pálením pochází z chovné stanice Storytelling, kde jsou oba rodiče s výborným rodokmenem a velmi dobrými výsledky v soutěžích. Border kolie patří mezi nejinteligentnější rasy. Pro děti ve školce Semínko se stala Dora vždy vítaným společníkem.

Canisterapie je tak přirozenou součástí environmentálního vzdělávacího programu ekologické školky Semínko, která klade důraz na výchovu k udržitelnému rozvoji a zdravý životní styl a je držitelem Stříbrného certifikátu Skutečně zdravá škola.

Canisterapie v mateřské školce je zaměřená na soužití psa a dítěte v předškolním věku a je jedním z typů zooterapie, tedy léčebného kontaktu psa a člověka. Věnuje se pozitivnímu působení psa na zdraví a pohodu člověka jako podpůrná forma psychoterapie, dá se ale využít i jako prostředek k navázání kontaktu či k motivaci. Začátky soužití psa a člověka sahají až do období paleolitu.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.