Mít práci jako koníček

Přemýšlíte už při studiu, čím byste se mohli živit? Dobře děláte. Mladí lidé často váhají a teprve hledají, co by je mohlo bavit. Fajn nápad je najít si stáž, na které si můžete vše vyzkoušet, získávat zkušenosti a tím pak následně zaujmout budoucího zaměstnavatele. Prostřednictvím EU se jich nabízí široké spektrum. A samozřejmě nejen ve vašem státě, je vám otevřená celá Evropa.

Že jste až po třicítce zjistili, že školy a kariéry, co máte doteď za sebou, nejsou nic pro vás? Že chcete dělat něco úplně jiného? Ani to není problém, je tu možnost různých kurzů a rekvalifikací.

EU podporuje lidi, kteří mají dobré nápady a chtějí se rozvíjet. Proto jsou to i způsoby, jak mladým lidem usnadnit start podnikání.

Žít ve zdravém a čistém prostředí

Víte, že se Evropská unie zasazuje o to, abychom nebyli zahlceni plasty?  Že do zdravého prostředí, které by nás mělo obklopovat, patří i kvalitní jídlo, které EU garantuje? Že se EU snaží hrát svou důležitou roli v boji proti změně klimatu a zasazuje se o recyklaci?

Cítit se bezpečně a plnocenně

EU se bez diskuze staví za podporu lidských práv – nikdo se nesmí bát být tím, kým skutečně je, bez ohledu na rasu, pohlaví, náboženství či sexuální orientaci. Garantuje jejich ochranu.

Myslí se samozřejmě i na spotřebitele a jejich práva. Doba přeje online objednávkám, co ale dělat, pokud dorazí nekvalitní zboží nebo velikost jednoduše nesedne? I na to se zaměřují pravidla nastavená EU.

Cestování je skvělé a díky EU je i snadné, protože do většiny zemí, které jsou členy, vůbec nepotřebujete pro vstup pas, stačí občanský průkaz. Ale mohou se objevit různá zpoždění, nebo vám společnost ztratí zavazadla. Díky EU si můžete nárokovat kompenzace.  

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.