„Rockovou operou Oidipus Tyranus jsme před deseti lety plynule navázali na náš jevištní debut Antigona. Už tehdy se o RockOpeře Praha hodně mluvilo, a to nejen v prostředí tuzemské rockové scény. Koncept divadla natolik zaujal veřejnost, že záznam Oidipa Tyrana odvysílala i Česká televize,“ popisuje s nadšením zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Tím však úspěchy Oidipa Tyrana nekončí. Video ke skladbě z této opery Chci pravdu má aktuálně již téměř 340 000 zhlédnutí na YouTube a stalo se vůbec nejsledovanějším klipem RockOpery Praha. Zájem budilo také dvojalbum, které k dílu vyšlo. Hudební nosiče se studiovou verzí velkolepého díla se již jednou zcela vyprodaly, a tak v roce 2016 vyšla reedice s úplně novým obalem z dílny Michaely Fišerové.

„Od premiéry se lehce obměnilo obsazení, ovšem nejvýraznější tváře zůstávají ve svých rolích už celých deset let. Patří mezi ně Jan Toužimský, Viktor Dyk, Kamil Střihavka a mnoho dalších. Abychom pořádně oslavili desetileté výročí, připravili jsme si pro diváky speciální autogramiádu hlavních hvězd, která proběhla před představením,“ dodala Pavla Forest.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.