Zahajovací večer obohatí vernisáž výstavy obrazů Martina Němce z Precedens, jenž se rovněž stane kmotrem nové sezóny. 

„Opera Vymítač se stala nejnavštěvovanějším představením v první polovině roku 2018. Dokázali jsme ji 3x vyprodat. Není tedy divu, že s ní zahajujeme i novou divadelní sezónu, a doufáme, že nám přinese štěstí. Máme totiž do následujících měsíců plno plánů a novinek. Tou nejzásadnější je bezesporu premiéra nové hry Frankenstein, jejíž koncertní verze se naši diváci dočkají už na Silvestra,“ přibližuje zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Nejen Vymítač si v prvním půlroce letošního roku našel své diváky. Také ostatní repertoár slavil úspěch a výsledkem byla rekordní bezmála 10 tisícová návštěvnost.

„Takový divácký zájem nás samozřejmě těší a současně je výzvou do nadcházející sezóny. Jako poděkování jsme si pro diváky přes prázdniny nachystali novou skladbu Pláč, která má být i určitým lákadlem na zahajovací večer, protože pochází z Vymítače. Jde o baladu, jíž dominuje hlas zpěvačky Žántí. Plánujeme k ní natočit i videoklip s mezinárodním filmovým týmem ve velhartickém kostele, jehož tajemné pověsti nás inspirovaly k příběhu opery. Kromě Žántí se v něm pro zajímavost objeví i Kamil Střihavka coby Vymítač,“ doplňuje Pavla Forest.

Zářijový Vymítač bude specifický další exkluzivní událostí. Večer od 18 hodin totiž proběhne vernisáž výstavy obrazů Martina Němce, klávesisty, skladatele, kapelníka a textaře skupin Precedens a Lili Marlene. Obrazy budou k vidění v galerii RockOpery Praha do 23. října. Martin Němec však nejen představí svou uměleckou tvorbu, ale stane se rovněž speciálním hostem večera a kmotrem celé sezóny.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.