V průběhu dne bude na místě probíhat také zdravotně zaměřený doprovodný program. Vstup je pro všechny zdarma.

„Podzimní část naší sbírky Srdíčkové dny pravidelně zahajujeme společenskou akcí na náměstí Míru v Praze a jsme potěšeni, že nás každý rok přijde podpořit řada oblíbených českých zpěváků. Letos se lidé mohou těšit na setkání například s Monikou Absolonovou, Evou Pilarovou, Petrem Kolářem či Marianem Vojtkem. Mladší ročníky zase určitě ocení Adama Mišíka či Sabinu Křovákovou,“ vyjmenovává jenom některé z vzácných hostů programu ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.

Známé tváře doplní v programu stejně lákavá vystoupení Tanečního studia Andrea, děti pak přijdou se svým zábavným programem potěšit také klaun Ferda a Sněhurka. Vedle hlavního programu budou na místě probíhat také doprovodné zdravotní akce. V průběhu odpoledne budou dospělým návštěvníkům k dispozici dermatologové z FN Královské Vinohrady, kteří zdarma zkontrolují mateřská znaménka či pihy. Dětští návštěvníci mohou zase využít přítomných specialistů z Ortoptiky dr. Očka a nechat si prohlédnout svůj zrak.

„Hlavním cílem celého Zábavného odpoledne pro děti i dospělé je samozřejmě se pobavit a strávit příjemné odpoledne s celou rodinou. Jde ale také o zahájení charitativní sbírky Srdíčkové dny, která nám již 19 let ukazuje, že ne všichni okolo nás se mohou radovat a užívat si spokojeného života. V Česku žije mnoho vážně nemocných dětí a naší snahou je prostřednictvím Srdíčkových dnů jim jejich nelehké osudy malinko usnadnit. Zapojit se může každý a my všem laskavým lidem co nejupřímněji děkujeme. Z výtěžku nakupujeme nejrůznější zdravotní a rehabilitační pomůcky jako invalidní vozíky či speciální kočárky, zdravotnický materiál, speciální výživu, ozdravné a rehabilitační pobyty a další potřebná vybavení podle konkrétních potřeb dětí,“ dodává Maria Křepelková.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.