David Dominigue Dvořák se v jeho rámci vydá na 3 400 km dlouhou pouť do nejznámějšího poutního místa Santiago de Compostela, jež má jediný cíl – ukázat kolemjdoucím, jak důležitá je pomoc těm nejslabším, získat pro ně duchovní podporu a také samozřejmě ve spolupráci s charitativní organizací Život dětem vybrat peníze na léčbu tří vážně nemocných dětí.

„V plánu je ujít vzdálenost 3 400 km za 80 dní, což znamená ujít denně minimálně 40 km za každého počasí. Z celé výpravy budeme na našich sociálních sítích publikovat Dominikovy zajímavé momenty a situace, které prožije. Ale nejen to, hlavní myšlenka je šířit a vybrat co největší množství peněz na tři malé nemocné děti, které bolest a strasti prožívají každý den. V rámci pouti je připraven transparentní účet a my všichni se budeme prostřednictvím příběhů snažit zaujmout širokou veřejnost s cílem pomoci rodinám od jejich nelehkého osudu,“ uvedla ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.

První z dětí je malá Eliška, která se narodila s krvácením do mozku. Lékaři stanovili zdrcující diagnózu – dětská mozková obrna s postižením dolních končetin. Eliška nikdy nebude jako ostatní děti, ovšem díky pravidelným rehabilitacím má velkou naději na zlepšení. Právě na jejich úhradu budou peníze využity.

Druhý je 3,5letý Mikuláš, jenž trpí cystickou fibrózou neboli nemocí slaných dětí. Mikuláška pravděpodobně nečeká dlouhý život, protože děti s touto diagnózou se dožívají přibližně 35 let. Jeho maminka však nic nevzdává a snaží se mu dopřávat ozdravné pobyty u moře, které mu hodně pomáhají a na něž budou sbírkové peníze také určeny.

Do třetice Karolínka. Tato holčička byla do tří let zcela zdravá. Bohužel při cestě k babičce došlo k vážné autonehodě. Nejprve se zdálo, že malá Karolínka má pouze zlomené nožičky, posléze se zjistilo, že je od pasu dolu ochrnutá a navíc inkontinentní. Lékaři jí nedávali příliš nadějí, ale její maminka to nevzdávala a začala s ní intenzivně rehabilitovat. Má za sebou několik operací a díky rehabilitacím, které by měla podstoupit minimálně dvakrát do roka, již udělala první krůčky. Výtěžek poputuje právě na jejich úhradu. 

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.