Celková částka podporující vážně nemocné děti v regionech výrobních závodů Škoda Auto se tak za čtyři roky spolupráce vyšplhala na celkovou výši 3 195 387 Kč.

„Máme velkou radost, že Škoda Auto a její zaměstnanci v roce 2017 společně pomohli dalším 29 vážně nemocným dětem, a to celkovou finanční částkou 1 167 566 korun. Velmi si ceníme důvěry a pomoci zaměstnanců Škoda Auto a moc nás těší, že počet dárců stále roste. V roce 2017 jich už bylo 909, což je o 164 dárců více než v roce předchozím. Za všechny rodiny dětí skutečně moc a moc děkujeme.

Získané finance ze sbírky jsou v průběhu roku využívány podle individuálních potřeb jednotlivých dětí tak, aby jim zakoupené zdravotní pomůcky či uhrazené rehabilitační pobyty co nejvíce pomohly v jejich léčbě, zlepšení zdravotního stavu a kvality života,“ informovala ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.

Spolupráce probíhá od roku 2014, kdy se organizace Život dětem stala součástí projektu společnosti Škoda Auto a Odborů KOVO, jež v rámci zaměstnaneckých sbírek přispívají na dobročinné účely. Sbírky probíhají formou pravidelných měsíčních srážek ze mzdy zaměstnanců. Vybraná částka je následně firmou Škoda Auto navýšena o dalších 80 procent a směřuje k vážně nemocným dětem v regionech výrobních závodů Škoda Auto.

„Díky těmto pravidelným příjmům máme možnost plánovat s rodiči vážně nemocných dětí a následně realizovat náročnější a dlouhodobé projekty. Rodiče se mohou plně věnovat péči o své nemocné děti a radovat se z pokroků, které pravidelná pomoc jejich dětem přináší. V loňském roce finance ze Škoda Auto směřovaly zejména k dětem s dětskou mozkovou obrnou a dalšími neurologickými onemocněními. Zvýšil se nám, bohužel, také počet onkologicky nemocných dětí a dětí po onkologické léčbě, která není vždy bez následků, byť nejsou fatální,” doplnila Maria Křepelková. 

Život dětem je obecně prospěšná společnost, která existuje od roku 2000. Jejím posláním je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Mezi nejznámější projekty patří sbírky Srdíčkové dny a Srdce dětem.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.