„Sbírku Srdce dětem pořádáme vždy na konci roku a funguje na jednoduchém principu, kdy lidé mohou po dobu dvou týdnů ve všech prodejnách Lidl zakoupit naše samolepky. Do sbírky se můžete zapojit v jakékoliv prodejně Lidl. Za 30 Kč získáte samolepku ve tvaru srdce, kterou můžete nalepit na tablo ve výlohách prodejny a symbolicky jej tak věnovat nemocným dětem.

Za celou dobu spolupráce se díky tomu podařilo zlepšit život již více než 1590 nemocných dětí. V rámci projektu Srdce dětem 2016 jsme pro nemocné děti získali úžasných 21 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky obdrželi 19 334 680 Kč a společnost Lidl tuto krásnou částku doplnila na rovných 21 miliónů korun. Nyní jsme tak plni očekávání, kam se částka vyšplhá letos,“ uvedla ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je například spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Získané finanční prostředky putují na úhradu jejich léčby, zdravotních a kompenzačních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality života těchto dětí. Za předchozích šest ročníků sbírky Srdce dětem se vybralo 76 500 000 Kč.

„Děkujeme vedení společnosti Lidl, všem jejím zaměstnancům a samozřejmě zapojeným zákazníkům, jen díky nim můžeme nemocným dětem a jejich rodinám pomáhat skutečně celý rok. Jedním z nemocných dětí, na které letos přispějeme, je například tříletý Adámek, u kterého v pěti měsících zjistili, že trpí vzácnou formou svalové dystrofie. Tahle nemoc přináší Adámkovi řadu problémů a už teď je jasné, že se nikdy nepostaví na vlastní nohy a vždycky bude potřebovat invalidní vozík. Podobných smutných osudů je bohužel mnohem více a naším cílem je snažit se jim v jejich životě aspoň trochu ulevit,“ ¨dodala Maria Křepelková.

Život dětem je obecně prospěšná společnost, která existuje od roku 2000. Jejím posláním je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.