„Na programu jsou básně, které ještě nikdy nezazněly a následně už také nezazní. Během čtvrtečního Večera na zapřenou se mnou vystoupí vynikající herečka Hana Müllerová, kterou můžete znát z nejslavnější éry HaDivadla. Bude to naše první úzká spolupráce, na kterou pak příští rok navážeme dalšími společnými vystoupeními v různých městech po celé České republice. Těšíme se na vás,“ říká skladatel Jakub Zahradník. 

Jakub Zahradník (*1964) je absolventem Pražské konzervatoře. Začátky své umělecké dráhy spojil se skupinou Balet a Orchestrem Československé televize, poté žil dva roky v Německu (1990 - 1992).

Jako dirigent a klavírista se v 90. letech podílel na muzikálech Pippin, Jesus Christ Superstar, Jeptišky, Benzín a mejkap či Starci na chmelu. Na přelomu století vedl časopis Obratník a byl dramaturgem stejnojmenné umělecké kavárny na pražském Smíchově.  Čtyři roky byl uměleckým šéfem Festivalu autorského šansonu.

Klíčovou byla pro jeho kariéru spolupráce se zpěvačkou Pavlou Kapitánovou, pro kterou prakticky výhradně psal písně. Jejich spolupráci ukončila v roce 2007 tragická nehoda, při níž Kapitánová zahynula.

Od té doby se věnuje sólové kompoziční a interpretační práci. V roce 2010 vstoupil Jakub Zahradník do oblasti vážné hudby, když složil mši pro sbor s názvem Missa Egrensis, v následujících letech přidal další skladby podobného typu - madrigaly Otazníky pro dětský sbor, fantazii Propadliště času pro harfu a smyčcový kvintet, kantátu Živlové pro dva dětské herce a sbor, melodram "Pohádka" a další.

Tyto skladby byly provedeny souhrnně na koncertě k jeho padesátinám v Anežském klášteře v Praze (2014) a z tohoto koncertu vyšlo CD s názvem Je jen jedna hudba. Jakub Zahradník má na kontě tucet autorských CD a také je autorem několika knih.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.