„Letos to bude 10 let od vzniku prvních nahrávek rockové opery Antigona, která iniciovala zrození samotné RockOpery Praha. Na prvních demosnímcích této opery s námi spolupracovali umělci jako Lenka Dusilová, Luboš Hájíček (Krucipüsk) nebo sopranistka Eva Urbanová. Nyní se návštěvníci mohou těšit na mladé rockové talenty i známé profesionály, mezi nimiž nebudou chybět jedinečné hlasy například Viktora Dyka či Vlasty Horvátha,“ uvedla zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Rocková opera Antigona vypráví příběh podle Sofoklovy antické tragédie na téma generační vzpoury a lásky doslova až za hrob. První dějství zobrazuje boj mezi Oidipovými syny o moc v Thébách a jeho důsledky, druhé dějství je příběhem Antigony a její vzpoury proti vladaři, třetí dějství zahrnuje soud nad Antigonou a její trest. Na inscenaci se autorsky podíleli Milan Steigerwald a Pavla Forest, režie se ujal Roman Štolpa. 

„Základ představení tvoří rocková hudba produkovaná živě energickou kapelou, kterou doplňuje výjimečná scéna s ohnivou show, akrobacií na lanech, světelnými efekty, originálními kostýmy a maskami. Vše podtrhuje silný antický příběh o nevyhnutelnosti osudu, touze po spravedlnosti a velké lásce. Kdo chce vidět naši strhující multimediální rockovou show, ať neváhá s rezervací, vstupenky nám totiž rychle mizí,“ dodala Pavla Forest.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.