Italský zpěvák Andrea Andrei, který žije již šestým rokem v Česku, je již tradičním hostem benefičních večerů na podporu vzdělání a výživy dětí v africké Bangladéši, v oblasti Mymensingh.  

Charitativním projektům se věnuje již od roku 2008, kdy vystupoval v těch nejpostiženějších a nejchudších oblastech po celém světě - v Asii, Africe i Jižní Americe, nebo i pro postižené po černobylské havárii či po válečných konfliktech na území bývalé Jugoslávie.

Letošní 6. ročník Benefičního večera se konal v úterý 11. listopadu v prostorách Sacre Coeur v Praze. Iniciátorkou a tváři projektu 4U2, je česká vicemiss 2007 Eva Čerešňáková. Její snahou je v Bangladéši dětem postavit školu. Na tento účel letos poputuje výtěžek, který po sečtení darů i dobrovolného vstupného dosáhl 215 000 Kč.

„Přibližně v horizontu tří let bych ráda postavila v Bangladéši základní školu. Pro školu je vybrané místo Katabary, které jsem v minulosti sama navštívila,“ uvedla Eva Čerešňáková.

Škola by měla průběžně umožnit vzdělání stovkám dětí a dát jim lepší šance do života. „Obecně upřednostňuji teorii, že když má někdo hlad, je určitě fajn ho nakrmit, ale daleko lepší je naučit ho, jak si na ten chleba vydělat. Věřím, že umožněným vzděláním dostanou bangladéšské děti daleko větší šance pro lepší život.“

6. Benefiční večer nabídl hostům bohatý program a k jeho atraktivitě určitě přispěla módní přehlídka šatů Sugarbirds a šatů se salonu San veritá, kterou předvedlo hned osm držitelek titulů krásy. Na mole se představily missky Jana Doleželová, Lucie Křížková, Eliška Bučková, Lucie Smatanová, Tereza Budková, Monika Leová, Carmen Justová i organizátorka Eva Čerešňáková, která současně akci moderovala. Daleko častěji se už na akcích objevuje v roli moderátorky než modelky.

Program, na kterém si Česká vicemiss 2007 dala záležet a na kterém participovalo nemalé množství opravdových profesionálů, nabídl také pěvecké vystoupení herečky a šansoniérky Světlany Nálepkové, ukázku v Pole sport v podání Mistryně ČR 2014 Alex Kalousové, americký step skupiny Crock 14, houslové sólo Luďka Lersta, Petra Doležalová a František Pytloun s muzikálovými hity a nechyběla ani spoustu kouzel Falešných hráčů. Andrea Andrei zazpíval celkem tři skladby.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.