Albano Carrisi se setkal s Rominou Power na konci šedesátých let minulého století. Jejich hudební spolupráce brzy přesáhla vymezení profesionálního světa, a tak si své ano řekli v roce 1970. Byli zamilovaní a jejich duety vždy měly mimořádnou atmosféru. Vystupovali na Eurovisi v Sanremu, uchvacovali davy, vedli hitparády, sbírali mezinárodní ocenění. Nemohli být šťastnější.

V roce 1990 vydali album Foto di un momento a v Německu vánoční album Weihnachten bei uns zu Hause. V roce 1991 oslavili 25 let své společné umělecké kariéry a vydali dvě antologie největších hitů: Le più belle canzoni a Vincerai. Zúčastnili se už po páté hudebního festivalu Sanremo, bohužel naposledy jako duo...

Tragický rok 1994 navždy poznamenal jejich životy. V New Orleans zmizela za tajemných okolností jejich dcera Ylenia Carrisi. Zrušili turné a všechny další pracovní závazky a intenzivně ji hledali. Soukromé ani policejní úsilí však nepřineslo žádné výsledky.

V roce 1995 Al Bano a Romina Power vydali pod názvem Emozionale poslední studiové album. V roce 1996 Al Bano vystupoval na hudebním festivalu v Sanremo už bez Rominy, která v té době přijala roli v televizním miniseriálu Return of Sandokan. V roce 1997 Al Bano vydal své sólové album Concerto classico. V roce 1999 oznámil rozdělení slavného dua v otevřeném dopise pro týdeník Oggi, ve kterém vysvětlil důvody jejich rozchodu. Rozkol v soužití i profesionálním životě přinesla velká rodinná tragédie.

Nezapomenutelní a romantičtí umělci těch největších světových scén se k naší radosti v roce 2013 opět dali dohromady a zase triumfují v Evropě, Americe i v Asii. Duo velkých světových scén vzkřísilo vše, co kdysi přinášelo na pódia. Společně opět vystoupali vzhůru. 

Na konci roku 2018 Al Bana stihl infarkt, naštěstí se rychle zotavil a opět vyprodávají velké scény a další generace fanoušků si notují Felicitu, která zazněla poprvé v roce 1982, ale i další láskou naplněné písně.

Vstupenky jsou již v prodeji.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.