Nové dovednosti zúročí na velkém souboji. Projekt je určen pro všechny dětské věkové kategorie. Každoročně jej podporuje řada známých tváří, které jsou pro děti velkým vzorem a motivací. Na letošní letní soustředění zavítala nejen Klára Doležalová, ale také Libuška Vojtková-Rohlíčková, Honza Kříž s manželkou Maruškou, Petr Kutheil, bubeník Tokhi se svojí skupinou Groove Army, Kristýna Janáčková i Milan Peroutka, idol dívčích srdcí.

Libuška Vojtková-Rohlíčková prozradila, že k práci tanečnice se už asi nevrátí: „Z tanečního oboru jsem už dlouho pryč, takže by bylo velmi náročné dostat se do formy. Navíc mám velké problémy se zády, které jsem měla už před druhý porodem, takže už ani tančit nezkouším. Jsem ráda že unesu Elinku. Když je potřeba, ráda podpořím děti, když je potřeba.“ Bývalá tanečnice dorazila na akci se synem a pro děti z dětských domovů upekla bábovku, protože po vydatném tréninku si prý zaslouží sladkou odměnu.

Milan Peroutka je stálicí akcí pod hlavičkou projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou. Vždy rád přichází podpořit Hanku Kynychovou. „Na letním soustředění jsem byl za dětmi už vloni a je tady moc fajn atmosféra, jsem rád, když jsou děti kolem mě a zpívají se mnou,“ svěřil svoje dojmy zpěvák známý ze soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

Bubenická parta Tokhi &the Groove Army také není na akci žádným nováčkem. Už řadu let vytváří atmosféru na finálových závodech a k Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou tak neodmyslitelně patří. Letos přijali nabídku účastnit se letního workshopu a pro děti si připravily Cajon workshop. „Jsme rádi, že můžeme být součástí a pomáhat dětem z dětských domovů. Vytáhnout je občas mimo stereotyp a zažít s nimi super chvilky. Děkujeme za fantastickou práci Hance Kynychové,“ svěřil svoje pocity Tokhi.

Do Čech se již vrátil dvojnásobný držitel ceny Thálie Honza Kříž, proto s manželkou Maruškou neodmítli Hančino pozvání. Ani oni nejsou na akci nováčkem. Děti často podporují a motivují. Výjimkou tak neudělali ani letos, kdy navíc děti studují muzikál Srdcový král, v kterém v divadle Kalich oba zpěváci excelují. Honza se navíc svěřil, že ho po návratu z ročního kontraktu v Německu čeká nový muzikálový projekt v Čechách: „Zatím nemůžu říct nic bližšího, ale bude to velké překvapení.“

Dalšími muzikály, které letos děti nastudují, je dětský muzikálový hit Královna Kapeska, který navazuje na muzikál Kapka medu pro Verunku. Do třetice děti nastudují číslo z muzikálu Zdeňka Bartáka Casanova, který v současné době uvádí Severočeské divadlo opery a baletu.

S dětmi na letním soustředění v pražském Kulturním centru Novodvorská tančí a zpívá nejen Hanka Kynychová, ale také členové taneční skupiny Artefact, hvězda taneční soutěže Star Dance Marek Dědík, dále dlouholetí členové týmu Nadačního fondu Hanky Kynychové Lucie Škrobalová, Martin Ivanecký, Hanka Pilátová či zpěvák a hudební pedagog Jan Hönig. Za celou produkcí pak stojí KF production.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.