Cílů výpravy je několik. Jedním z nich jsou velké mezinárodní závody jezdců na vysokých kolech v tasmánském městečku Evendale, které se konají 24. února. Na tyto závody se sjíždí nejlepší jezdci z celého světa a Josef Zimovčák zde již v roce 1995 a 1996 zvítězil.

Dalším cílem je šířit myšlenku pelotonu Na kole dětem na nejmenším světadílu, poznat zdejší život, setkat se s krajany a poznat trochu pro nás tak vzdálenou zemi.

Plán výpravy je následující. Skupina nejprve letí do Hobartu v Tasmánii a na kolech pojede po východním pobřeží ostrova na sever do městečka Evendale. Zde se 24. února uskuteční závody - členové týmu budou Josefu Zimovčákovi fandit k co nejlepšímu výsledku.

Poté se tým přesune na sever ostrova a z města Devonport pojede 27. února lodí do Melbourne. Z Melbourne pak v blízkosti pobřeží oceánu do Sydney, kde by členové týmu měli dorazit 9. března. O den později zde bude mít na Česko Sloveské škole Josef Zimovčák přednášku pro krajany. Následovat bude prohlídka Sydney, návrat domů a příprava letošního 9. ročníku Cyklotour.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.