Starší pár Martin a Věra spokojeně žijí svůj obyčejný život v zapadlém městečku na americkém pobřeží. Milující manželé spolu prožívají chvíle radosti a míru, avšak jen do doby, kdy Martinovo chování začne nést jasné příznaky Alzheimerovi choroby.

Zpočátku jde jen o Martinovo roztomilé zapomínání, později však přicházejí stále vážnější problematické situace. Přesto se Věra snaží nenarušovat jejich klidný život a vše zvládat sama. Postupem času se však Martinův stav natolik zhorší, že se rozhodne vyhledat pomoc. Pomocnou ruku nachází v Doktoru Eardlym a ošetřovatelce Phil. 

Podobnou problematiku už zpracovával například oscarový film Řidič slečny Daisy.

Příběh Martina a Věry plný dojemných situací i nečekaného humoru poprvé ožije v české premiéře. Inscenace Zatmění je dramatizací knihy Vyhasínání mozku Martina Kleina od nizozemského autora J. Bernlefa.

Dramatizace knihy se ve světové premiéře v rotterdamském divadle Ro Theater dočkala mnoha kladných ohlasů a byla označena diváckou inscenací roku. Režie české verze se ujal mladý režisérský tandem Filip Bařina a Dominik Jetel. Režisérská dvojice se snaží příběh reflektovat s určitým generačním odstupem. Snaží se v inscenaci zvýraznit momenty, které se pohybují na hranici lehkého humoru a nesoucitné reality. Divákovi tak mohou slíbit emotivní zážitek plný napětí, humoru a lidského porozumění.

V českém nastudování se představí Ilona Svobodová, Dušan Sítek, Patricie Solaříková, Máša Málková, Jan Konečný, Leonard Stirský.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.