Setkání, které se uskutečnilo 1. října v prostorách Autotoklubu v Praze, bylo plné známých hvězd, ale i lidí z jiných oborů, jako móda, zdravotnictví, gastronomie... Všichni se přišli pobavit, ale hlavně podívat na své panenky, které byly vyhotoveny pro UNICEF.

Marcela Březinová svoji panenku poznala okamžitě. „Kvalitní sestřih, doplňky a veselý výraz, to nešlo nepoznat,“ smála se zpěvačka.

Žena, která spolupracovala s pěti americkými prezidenty Eliška Coolidge Hašková, měla smůlu. Její panenku si několik minut před jejím příchodem někdo adoptoval. Nicméně alespoň na chvíli si ji mohla vypůjčit, a tak zjistila, že panenka je pojmenována Paní Etiketa. „Jestli je takový zájem i o etiketu, tak souhlasím se sériovou výrobou těchto panenek,“ usmívala se učitelka etikety.

Operní diva Pavlína Senič měla tak nákladnou a velkou róbu, že na výstavce zastínila panenky, které ležely vedle ní. „Moje panenka prý nejenže zabrala půl stolu, ale údajně ležela na panence s podobiznou Petra Vágnera,“ vysvětlovala pobaveně Senič. Herec a moderátor Petr Vágner, který akcí provázel, také se smíchem dodal: „Ano, i přesto, že jsem měl sytě oranžovou záchranářskou vestu, tak mě Pavlínka naprosto zastínila.“

Jiří Menzel si adoptoval panenku Olgu a Olga Menzelová zase panáčka Jiříka, který tisknul v podpaží scénář filmu Donšajni. A nadšení byli i přes mírnou rozladěnost jejich čtyřleté dcerky Aničky, která zásadně nesouhlasila s tím, že by panenky byly „Jiřík a Olinka“, natož věrné kopie. Nakonec se ale Anička s faktem, že si domů nese „nepřesnou kopii“ smířila.

„Snažili jsme se Aničce vysvětlit, že to nejsou jen tak obyčejné panenky, ale že jsme jejich koupí pomohli jiným dětem. Což pochopila, protože ve školce právě teď sbírají víčka od plastových lahví, aby pomohli jednomu malému chlapečkovi,“ vysvětlila Olga Menzlová.

Problémy jiného druhu měl se svým panáčkem taneční mistr Vlastimil Harapes. „Na akci mě doprovázela kamarádka Marie Párová, tak jsem měl trochu strach, aby mi ho nerozpárala,“ vtipkoval. Filmoví nadšenci vědí, že tato pětašedesátiletá dáma bývala múzou slavného režiséra Federica Felliniho a zahrála si ve spoustě jeho legendárních filmů.

Humor neztratil ani zpěvák Janek Ledecký, který na setkání vystoupil a představil písničky z právě chystaného muzikálu Iago. Trošku se podivil, že jeho panenka má na hlavě vlasy z fialového mohéru, ale vzal to sportovně. „Nejsem žádný suchar, můžu se přece trochu odvázat,“ zafilozofoval.

Manželé Přeučilovi měli svoji panenku na stánku UNICEF také, ale než se nadáli, byla panenka Popelka adoptována zdravotní sestrou Věrou Suchou. Z panenky Jana Přeučila se tak stal slaměný vdovec.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.