Měla to být poklidná večeře. Důstojně se sejít v předvečer babiččina pohřbu. Po delší době zase celá rodina: matka, dvě dospělé dcery, náctiletý syn i bývalý manžel. A možná ještě někdo. Jenom se potkat a nemluvit o ničem konfliktním. Zbytečně neprovokovat. Jenom se potkat, aby zítřejší pohřeb proběhl v poklidu. Ovšem od začátku je zřejmé, že dnešek rozhodně klidný nebude.

Zoufalost a absurdita mají k sobě zatraceně blízko. „Ještě budete rádi za svoji rodinu,” upozorňují tvůrci představení.

„Napsala jsem hru o něčem, co mě stresovalo - o ztrátě pocitu domova. A také o rozvodu, který je v ní všudypřítomný, a přesto nepodstatný,” uvedla autorka v době premiéry.

Její hra je příběhem jedné rodinné večeře, která se promění v poněkud bizarní rej názorů, kdy se odhalují charaktery a životní karamboly.

V představení, ve kterém hrají Natálie Řehořová (Andy), Beáta Kaňoková (Tess), Bohdana Pavlíková (Matka), Luboš Veselý (Jiří), Robert Jašków (Otec) a Cyril Dobrý nebo Adam Ernest (Miki), získalo Cenu studentské poroty za Komedii roku 2017 na 18. ročníku Grand Festivalu smíchu v Pardubicích.

Tvůrčí tým tvoří vedle režiséra Daniela Hrbka dramaturgyně Martina Kinská, Jozef Hugo Čačko (výprava), Jan Hugo Hejzlar (Light design), Michaela Poláková (hudba), Jitka Dvořáková (produkce), Jacob Erftemeijer (asistent režie) a Petra Štanclová (inspice).

Začátek představení je v 19 hodin.

Další informace: http://www.svandovodivadlo.cz/program

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.