Vedle Dagmar Peckové účinkují také Karel Jakubů, Jaroslav Krček a Filip Dámec, kteří jsou členové vokální sboru Gentlemen Singers, zatímco hudební doprovod je skvostným dílem souboru Musica Bohemica. Ostatně dirigent Jaroslav Krček je současně aranžérem písní i koled.

Mezzosopranistka Dagmar Pecková se rozhodla nadělit sobě i svým přátelům a příznivcům velmi osobní dárek v podobě tohoto vánočního alba. Posluchač se potěší českými a moravskými koledami i něžnou poetikou vánočních písní z českých barokních kancionálů 17. století (Michnova Chtíc aby spal ve výběru nemůže chybět).

Dagmar Pecková se však ráda dívá i dál za hřebeny Krkonoš, Krušných hor a Šumavy. Koneckonců, ať už máme na slavnostně prostřené tabuli kapra, nebo krocana, po celé Evropě se o Vánocích oslavuje narození Spasitele. V Anglii se zpívá Good King Wenceslas, v Polsku Lulajże Jezuniu, ledaskde pak Stille Nacht a Adeste fideles v nejrozličnějších překladech. Ale co ve Švédsku, Švýcarsku, Nizozemsku, Belgii či v Itálii? I tyto země zde vydávají své hudební poklady.

Neomylný je vkus Dagmar Peckové ve výběru hudebníků. Jaroslav Krček umocňuje kouzlo těchto písní nejen v roli dirigenta souboru Musica Bohemica, ale i jako autor aranží: jeho nezaměnitelný rukopis inspirovaný barokní a lidovou hudbou vás po několika taktech okouzlí neuvěřitelnou škálou barev, od intimně komorní až po téměř symfonický zvuk.

Další barvy doplňují mužské hlasy Gentlemen Singers a dalších sólistů. Všichni protagonisté netuctového alba zvou na cestu vánoční Evropou.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.