Hra, ke které si napsal scénář sám režisér Jakub Korčák, má navíc i přesné herecké obsazení stejně jako působivou atmosféru, ale velice jí slušel i komorní prostor pražského Divadla Kolowrat.

Publikum tak mohlo vidět inscenaci, v níž se se v minimalistických kulisách střetává ona bída všednosti s noblesou velkých myšlenek či touhou po romantice. Excelentní jsou herecké výkony všech čtyř protagonistů – Milana Mikulčíka (Haňta, zaměstnanec sběrných surovin), Jiřího Bartoně (Valerián, surrealistický básník, praktický filosof a grafik v jednom), Simony Vrbické (Marion, pomocnice ve sběrně) a Kateřiny Březinové (Františka, účetní) – jež dělají z představení svrchovanou divadelní záležitost a netuctový požitek.

Mezi dalšími tvůrci, kteří se na inscenaci Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet podíleli, to jsou například Jennifer Margaret Bailey (scénografie), Zbyněk Matějů (hudba) nebo Martina Balážová (produkce).

Premiéra působivé Korčákovy hry, která volně zpracovává motivy ze známých i méně známých povídek Bohumila Hrabala, proběhla 21. ledna 2016.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.