Ústřední postavou je železničář, který to během let dopracoval až na ministerského úředníka. Zatímco on sám sebe léta považoval za nenápadného, skromného a bezúhonného človíčka, teprve až během životního bilancování, kdy už se ho dotýká smrt, zjišťuje, že všechno bylo přece jenom jinak a že zdaleka nežil jen jeden život obyčejného prosťáčka. Že se v něm skrývá mnohem více postav a že nebyl jen tím, čím se jevil navenek.

A kde jinde by k tomu mohlo dojít než právě na vlakovém nádraží, kde se lidé potkávají a jsou si zcela anonymní, míjejí se a tvoří jakýsi převalující se dav vzájemných cizinců.

Co před sebou titulní hrdina skrývá záměrně a nakolik je sám sobě cizincem? Kolik vášní, běsů a tužeb unese obyčejný život jednoho nenápadného člověka a kolik anonymity je v intimitě každého z nás – o tom je právě tato inscenace.

Herečka a příležitostná režisérka Martina Krátká už při psaní dramatizace chtěla do hlavní role obsadit Miroslava Hrušku, což se podařilo. Klíčové ženské postavy ztvárňuje Bohdana Pavlíková, dále hrají Marek Pospíchal, Petr Buchta a Anna Glässnerová v alternaci s režisérkou.

Inscenace Slušný člověk vznikla v dramaturgii Libora Vodičky, z dalších tvůrců nelze nezmínit Lucii Labajovou (scéna), Lenku Odvárkovou (kostýmy), Otu Balage (hudba), Jitku Dvořákovou (produkce) a Blanku Popkovou (inspice, asistent režie).

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.