Čtyřdiskový komplet Helena Dnes shrnuje studiová alba, která Helena Vondráčková natočila v této dekádě – Touhy, Kouzlo Vánoc, Dávno vím svý - a jako novinku obsahuje audiozáznam televizního sestřihu narozeninového koncertu Já půjdu dál, kterým letos v dubnu zpěvačka zahájila rok oslav svého životního jubilea.

Zazněly na něm největší hity včetně těch čerstvých letošních (Já s tebou hlavu ztrácím, Černé labutě, Dávno vím svý), atraktivní koktejl stylů, nebo také duety s Leonou Machálkovou (Jsme si blíž, než se zdá)Jitkou Zelenkovou (Vyprávění v pokoji) a Janem Cinou (Znám jednu krásnou zahradu) či vícezpěv se slovenskou vokální skupinou Fragile (Dvě malá křídla). 

Helena Vondráčková (ročník 1947), k níž neodmyslitelně patří vedle zpěvu také herectví, moderování, tanec, step či hra na různé hudební nástroje, patří už pět dekád k absolutní špičce domácí hudební scény. Zajímavé je, že její teritorium dávno přesáhlo i daleko za hranice republiky.

Od konce šedesátých let slavila velké úspěchy v mnoha zemích na několika kontinentech, a i dnes je stálým hostem na slovenských, polských a německých pódiích či studií tamních televizních společností.

Významné a divácky vděčné jsou dodnes její filmové počiny (Šíleně smutná princezna, Romance za korunu, Jen ho nechte, ať se bojí a další), přičemž výraznou úlohu v její kariéře hrají její role muzikálové. Nejnověji účinkuje v roli královny Anny Rakouské na scéně pražského Divadla Broadway v titulu Muž se železnou maskou, což je pořadí už její osmá nastudovaná muzikálová role.

Bohatá byla v letošním jubilejním roce rovněž Helenina koncertní činnost – k jejím velkým úspěchům patřil třeba nedávný galakoncert v Bratislavě, kde měla v hale desetitisícové publikum. Podobně velký a zcela mimořádný by měl – a jak jinak, než za účasti mnoha vzácných a překvapivých hostů - proběhnout 20. ledna 2018 v pražské O2 areně.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.