Jste zainteresovaný na filmu Lída Baarová. Jak dalece či hluboce?

Ve filmu jsem měl a mám několik funkcí najednou. Začalo to tím, že jsem pro producenty hledal zahraniční hvězdy na hlavní role, konkrétně Karla Markovicse a Gedeona Burkharda. Na place jsem pak byl celou dobu po boku Filipa Renče jako supervizor všech scén, které se točily dvojjazyčně. Například Karl mluvil německy a Táňa mu odpovídala česky. Dále jsem ve filmu zodpovědný za všechny zahraniční aktivity, což znamená dostat film co nejvíce do světa, na festivaly, prodat ho, promovat ho. V neposlední řadě, neboť jsem pořád kromě filmových aktivit i textařem, jsme spolu s Ondřejem Soukupem napsali dvě písně do filmu, jednu o Berlíně a jednu pro zpěvačku Ženevu Dubskou, všechno v retro stylu třicátých let.

Jak dlouho film vznikal a kde všude se natáčel?

Zní to neuvěřitelné, ale film se připravoval dlouhých patnáct let. Poprvé jsme jeli s Filipem Renčem v roce 2000 do Berlína, do Babelsbergu, abychom ho nabízeli německým partnerům. Film provázely v přípravách i velké tragédie, dva původní producenti během příprav náhle zemřeli, nejdříve Pavel Melounek v roce 2010 a pak loni Peter Kovarčík. Stáli jsme zase na začátku. Bylo tedy zázrak, že film nakonec vůbec vznikl, a to díky Jirkovi Jurtinovi a jeho firmě NoGup, a pak dalším partnerům, který Jirka svým nadšením do projektu dostal, například Daniela Landu. Ve srovnání s tím už samotné natáčení bylo časově nenáročně, trvalo zhruba tři měsíce, a točilo se převážně v Česku. Našli jsme nádherné lokace, lepší bychom nenašli ani v cizině. Filip Renč mě nedávno řekl: „Když jsme film začali připravovat, mně bylo něco málo přes třicet. Dnes je mi pade.”

Film má mezinárodní obsazení. Kdo patří k největším hvězdám?

Jasně, že Karl Markovics, který Goebbelse hraje tak přesvědčivě, že z toho zamrazí. Film Ďáblova dílna s Karlem v hlavní roli získal před pár lety Oscara. Hrál i v hollywoodských produkcích a vyhrál spoustu významných hereckých cen. Gedeon Burkhard, také vynikající  herec, ten je miláček žen, a to díky komisaři Rexovi doslova na celém světě. Má své fankluby i v Latinské Americe nebo Itálii, kde je velmi populární. Ovšem i česko-slovenské obsazení je špičkové. Samé hvězdy.

Má ten film šanci i u zahraničního publika? Jaké jsou jeho ambice?

Jeho ambice jsou dostat se do nejvíce zemí světa. O světovou distribuci se nám stará velmi významná firma Global Screen, která je společným podnikem Bavaria Filmu a Telepoolu. Mají své kanceláře v Los Angeles, Curychu a Mnichově. Teď se kolegové s filmem zrovna připravují na Berlinale, kde ho budou i promítat. Některé prodeje jsem udělal ještě předtím, než jsme podepsali smlouvu s Global Screenem, například do rakouských kin či rakouskou televizi ORF. Teď společně finišujeme německý trh a koordinujeme, kdy tam půjde do kin. Značný zájem je i z Asie - jde především o Japonsko, Čínu a Koreu, z celé východní Evropy i z Francie, Itálie, Španělska, ale také přímo z Ameriky. Je velmi realistická šance, že se film dostane do amerických kin či přinejmenším do televize a online platformy jako Netflix. Mezinárodní titul zní DEVIL´S MISTRESS - Ďáblova milenka.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.