Písnička je předzvěstí jeho chystaného alba, na kterém pracuje s hudebním skladatelem Hellmutem Sickelem. Agilní Vlady Gryc je ale i autorem všech textů na novinkovém CD, které chce letos svému publiku představit rocková zpěvačka Tanja. Ta má vlastní skupinu, ale dodnes koncertuje i s legendární kapelou Citron. S Vladym Grycem spolupracuje už delší dobu, navíc sleduje jeho vlastní tvorbu.

„Klip s písní Tchýně je vymyšlený do detailu,” chválí Tanja. „Je na něm vidět maximální nasazení všech zúčastněných. Vlady je můj kamarád, ale také vím, že do čeho se  pustí, to dotáhne do zdárného konce, za což si ho velice vážím. Má smysl pro humor, který dokazuje toto vtipné video i písnička, kterou s nadhledem prezentuje. Vtipné video, u kterého se člověk nenudí a které si na nic nehraje.”

Podobný názor má i další zpěvačka Marcela Březinová, která říká: „Je to sranda a příjemně vlezlý. Tchýně je song pro dobrou náladu a v tomto rozporuplném čase vítaný.”

Kromě Grycových kolegů z branže baví klip i jeho příznivce. „Upřímně jsem se už dlouho tak nepobavil, jako u tohoto klipu,” říká Libor Jarmar. „Téma je nejen vděčné, ale i věčné a při jeho sledování mám pocit, že jeho autor čerpá ze své vlastní zkušenosti, což bych mu ale nepřál. Vtipný a zároveň inteligentní text a skvělá hudba. Příběh psaný životem. Skvělé.”

Sám Vlady Gryc tvrdí, že mu šlo o to pojat celý klip jako malou komedii s celou řadou gagů, což se mu povedlo. A koho že obsadil do role hodně nepříjemné tchýně? Svou kamarádku a kolegyni, zpěvačku a muzikálovou herečku Renatu Drössler.

„Klip Tchýně je velice vtipný a zároveň k zamyšlení,” říká Renata Drössler. „Myslím, že nejedna snacha, nebo zeť se v něm najdou. Jelikož jsem sama v tom klipu účinkovala a jsem z nátury velice optimistický člověk, i když k pláči a smutku mám taky velice blízko, tak jsem se v roli tchýně s chutí vyřádila. Na divadle jsem vždycky hrávala komediální role. Teprve s přibývajícím věkem a životními zkušenostmi jsem se častěji prezentovala v rolích té vážné ženy, ženy plné reflexe. V hloubi duše jsem dítě, které se raduje z každé maličkosti a vidí svět očima veselého a spokojeného člověka, i když díky tomu často narazí. Ale takový je život, krásný a barevný. Krásný se všemi vzestupy i pády.”

Zajímavé je, že ostravský rodák Vlady Gryc, který si klip vymyslel a režíroval sám, do něj zapojil během podzimního natáčení v Praze samé ženy - kromě Renaty Drössler v něm hraje roli protagonistovy manželky Růžena Dibitanzlová, zatímco za kamerou stála Táňa Lietavová.

„Skladba sice nezapadá do trendy žánrů, i tak ale skýtá potenciál na hit,” míní hudební producent Paul Bornfleth. „V dnešní době není mnoho autorů, jejichž hudba by zároveň s melodií dokázala posluchači nabídnout příběh, podtržený svérázným klipem s osobitostí. Pokud nehledáte nejnovější sound a spokojíte se s dobře poskládaným popem, může být právě tento song vaší trefou do černého. Video má dobrou dynamiku, příběh je jasně srozumitelný, má vtip. Technicky je vše dobře a profesionálně zpracováno."

Videoklip Tchýně

První navigace od Mapy.cz. Celá zdarma a s turistickými podklady offline. Stahujte, než vyrazíte na výlet.