Kromě toho návštěvníky čekají grilované dobroty, občerstvení, ochutnávky specialit a doprovodné programy pro dospělé i děti.

Pražské vinobraní má za sebou úspěšný startovní ročník, a tak se pořadatelé rozhodli vinobraní zopakovat. Degustační menu vám nabídne výběr kvalitních vín z celého světa i tuzemska, nebo třeba nefalšovaný burčák i pestré kulinářské speciality.

 A co vás ještě čeká

• Dcerky a šohajové v krojích vás doprovodí tancem, ale také vám pomohou při výrobě burčáku, nebo zapózují na vzpomínkovou fotografii.

• Přijďte si vyzkoušet sommelierský 40minutový rychlokurz, který vás naučí rozpoznat kvalitní burčák a vína.

• O napětí se postará soutěž o nejlepšího vinaře Pražského vinobraní, která loni svůj titul udělila vinařství Sklepy na Bařině.

 Víno, pivo, grilování

„Víme, že Češi se považují za pivní národ, a tak jsme přichystali i exkluzivní pivní zónu, kde se bude čepovat nejen vybrané pivo a cidery, ale k ochutnání zde budou i německé kulinářské speciality,“ uvedl Tomáš Stávek, pořadatel akce.

Pro děti i dospělé je připravený bohatý doprovodný program, včetně koncertů a kempingové zóny. Vinobraním návštěvníky provede moderátor a herec Jan Antonín Duchoslav, známý z filmu Sněženky a machři nebo seriálu Vyprávěj a Denise Aywerdi.

Dětská zóna

Dětská zóna se postará o celodenní zážitky pro vaše nejmenší. Skákací hrady, workshopy - zdobení perníčků, vlastnoruční výroby podkov pod vedením kováře, soutěže nebo třeba malování na obličej.

Vlastnoručně vyrobený burčák

Na akci si budete moci vyrobit vlastní kvalitní burčák. Obdržíte plný kýbl moravských hroznů, které si za doprovodu profesionálního vinaře zpracujete tak, že do 20 minut odcházíte s vlastně vyrobeným burčákem, který je ve stavu moštu a doma vám během několika dnu začne sám kvasit a vznikne z něj pravý burčák.

Velký úspěch u návštěvníků loni zaznamenala možnost výroby vlastního burčáku. I letos si tak lidé budou moct vyzkoušet, jak se burčák připravuje. „Loni se prodalo 15 tisíc litrů burčáku, slavil opravdu velký úspěch, stánkaři ho vyprodali ještě před skončením akce,“ informoval Jakub Čížek z firmy WonderFest, která zajišťuje organizaci celé akce.

Moto zóna

Moto zóna připraví jedinečnou podívanou na depo viditelné jinak pouze v Dakaru. Nahlédnete přímo do zázemí profesionálních jezdců Dakaru od motorek, přes automobily po nákladní vozy i netradiční supersporty

VIP zóna

VIP zóna vám nabídne ochutnávky vín zdarma včetně pohoštění. Vstupenky jsou k dispozici pouze v omezeném množství na webových stránkách Pražského vinobraní 2018.

Pražské vinobraní 2018 bude plné soutěží o hodnotné ceny, školení nebo přehlídka techniky pěstování vinné révy. „Na akci si lidé budou moci zakoupit i sazenice vinné révy určené pro pěstování v Praze a ve středních Čechách nebo zahradnické náčiní,“ konstatoval Tomáš Stávek. Součástí bude i odborná degustace moravských vín.

Loňská účast na Pražském vinobraní se vyšplhala na 12 tisíc lidí.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.