Projekt CIOP a jeho vzdělávací aktivity se od konce března 2019 mohou pochlubit záštitou, kterou jim udělil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „CIOP má za sebou rok a půl svého fungování. Velmi si vážíme podpory ministra Vojtěcha, je to pro nás ocenění naší práce,“ uvedla za zřizovatele Michaela Tůmová, ředitelka Dialogu Jessenius.

CIOP sdružuje odborníky, kteří pomáhají onkologickým pacientům, a to nejen v oblasti zdravotnické, ale i v otázkách psychologického či sociálního charakteru. „Máme zjištěno, že pacienti a jejich nejbližší okolí často bojují nejen se samotnou nemocí, ale i s nedostatkem seriózních informací. U nás mají možnost probrat svou náročnou situaci se zkušenými terapeuty nebo s lidmi, kteří mají sami s rakovinou zkušenost,“ doplnila Michaela Tůmová.

Centrum informací pro onkologické pacienty sídlí v budově nové dětské onkologie pražské Fakultní nemocnice v Motole. Realizuje jej obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius, která se již deset let věnuje právě zlepšení dostupnosti informací pro pacienty s onkologickým onemocněním. K jejím zakladatelům patří i přední česká onkoložka Petra Tesařová.

Dialog Jessenius

Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius vznikla v roce 2009 s cílem rozšířit informovanost široké veřejnosti o závažných onemocněních, jejich průběhu a léčbě a tím zlepšit komunikaci mezi zdravotníky a pacienty i mezi pacienty a rodinnými příslušníky.

K hlavním projektům patří publikace edukativních DVD pod souhrnným názvem Průvodci onemocněním, která mají pomoci pacientům s onkologickým onemocněním překonávat těžkou životní situaci a připravit je na to, co je při léčbě čeká. Kampaň Ruce na prsa se zaměřuje na osvětu, prevenci a motivaci veřejnosti k zodpovědnému přístupu k vlastnímu zdraví a životu.

Další informace o aktivitách i jednotlivých projektech na www.dialog-jessenius.cz a www.ciop.cz

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.