Celkem pět cyklistických tras je rozmístěno v okrajových částech po celé metropoli. Lákají ke kratším nebo delším výletům na kole. Trasy v naprosté většině začínají a končí u stanic metra, kam je možné se s kolem bez problému dopravit.

Trasy využívají stávající cyklistické stezky nebo vedou po klidnějších komunikacích nebo cestách. Připravovány byly v průběhu minulého roku a byly konzultovány i s odborníky na cyklistickou dopravu ve městě.

Nejdelší trasa vede z Letňan až na Jižní Město

Nejvíce stromů, téměř 60 jedinců, potkáte na trase, která vede po východním okraji Prahy. Od konečné metra C Letňany je to na Háje zhruba 40 km. Projížďka stojí za to a komu se zdá příliš dlouhá má několik možností, jak jí rozdělit na dvě či více částí. 

Potkáte především staré a mohutné duby, ale i krásné lípy nebo také monumentální jasan. V průběhu jízdy se také můžete dozvědět spoustu zajímavostí na informačních tabulích, které byly instalovány u vybraných stromů nebo jejich skupin.

Za památnými buky, olší a nejstarší lípou

Jedna z tras vede i v západní části města. Odpočinout si během jízdy můžete pod košatými korunami buků. Odbočku je možné si udělat k olši lepkavé, která je krajinou dominantou, nebo shlédnout nejstarší lípu ve městě.

Trasy jsou již na webu, k vidění budou i na výstavě

Protože trasy nejsou značeny v terénu, jsou přehledné plánky s fotografiemi stromů umístěny na webu www.prazskestromy.cz. Každá trasa je doplněna podrobným popisem cesty a souřadnicemi GPS jednotlivých stromů.

Všechny trasy budou prezentovány na výstavě Seznamte se s památnými stromy Prahy, kterou můžete navštívit celý měsíc březen v hale pražského magistrátu v Jungmannově ulici 29/35 v Praze 1. Podrobnosti o výstavě naleznete na výše uvedených webových stránkách.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.