Muzicírování na hudební pseudonástroje před branami Dinoparku si děti také ještě užijí. Mlácení do válců a tub, i příjemné tony laserové harfy,  se rozléhají po celé střeše nákupního  centra. Stánky s občerstvením jsou již dávno zavřené, výjimkou je prodej oblíbeného trdelníku.

Vrata mezi praještěry jsou dokořán a stále lákají nové návštěvníky. Na atraktivitě modely získaly hlavně pohyblivostí a zvukem. Na poměrně malé ploše jsou modely těch nejznámějších býložravců, ti jsou největší, i masožravců. Ti na vás cení tlamy plné ostrých zubů.

Výborně provedený tunel času vám zatočí hlavou, budete součástí zrodu vesmíru ještě chvíli  poté, co minipavilon pravěku opustíte. A ztroskotavší vrtulník, na který útočí malé nenažrané ještěrky, je již technickým zpestřením výletu do minulosti. Náznak Jurského parku, filmu, který rozpoutal zájem o všechny možné ...saury, tu je.

Vždyť ničit je tak snadné

Trochu zamrzí upozornění na tabulích u exponátů, kdože je větší predátor. Zda pravěká monstra, nebo návštěvníci, z nichž se občas vyloupne homo ničitel a buď nechtěně, nebo úmyslně některou figuru poničí. Tabule s piktogramy Nesahat a Nevstupovat jako by byly pro návštěvníky jiné planety.

Otevřeno je od 9 do 18 hodin. S celoročním provozem počítá připravovaný park v Liberci, který je v budově, takže exponáty i návštěvníci jsou před počasím chráněni.

www.dinopark.cz    

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.