Pomůže to i modernizaci

„Nejštědřejší byli návštěvníci na Štědrý den. Darované krmení pokryje téměř tři čtvrtiny roku. Kromě potravy dostala zvířata misky, hračky, obojky, vodítka a deky do kotců. Někteří pomohli také penězi, za dva dny se na darovém účtu sešlo 26 500 korun. Společně s dalšími finančními prostředky budou peníze použity na moderní vybavení veterinárních ordinací a další obnovu a vybavení prostor,” informovala mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. 

„Za projevenou pomoc velmi děkujeme a vážíme si jí. Nejen díky ní pak můžeme péči a starost o zvířata stále zlepšovat,” sdělil ředitel městské policie Eduard Šuster.

Loni bylo nejvíce odložených zvířat, zejména štěňat

Ve srovnání s jinými roky byl konec roku 2018 naopak nejnáročnější na počet odložených zvířat, nejčastěji se jednalo o nechtěná štěňata.

Díky skvělé péči ošetřovatelů si je mohou zájemci od dnešního dne vzít do svých domovů.

Většinou utekli před rachejtlemi

Na Silvestra a Nový rok bylo do útulku v Troji nahlášeno celkem 37 nálezů a 35 ztracených psů. Bylo přijato 18 zvířat, z nichž 13 bylo téměř bezprostředně vráceno zpět domů k jejich majitelům.

Právě perfektní práce ošetřovatelů stála za tím, že i přes chybějící řádné označení některých zvířat, se je díky popisu podařilo dohledat v systému, takže si pro ně majitelé přijeli rovnou na místo nálezu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.