Výtěžek z prodeje propagačních předmětů a dobrovolných darů půjde na Světluška Nadační fond Českého rozhlasu. Pomoci můžete i dárcovskou SMS, www.darcovskasms.cz. V Praze je připraven doprovodný program, zapojí se i známé osobnosti.

Svíti již 16 let

„Již 16. rokem vypouštíme v září světluščí dobrovolníky do ulic českých a moravských měst, aby zapojili veřejnost do společného snažení o kvalitnější a radostnější život nevidomých a těžce zrakově postižených dětí i dospělých. Celorepublikové Sbírkové dny Světlušky proběhnou v termínu 10. – 14. září a zapojí se do nich obdivuhodných 7000 dobrovolníků. Lidé budou moci podpořit Světlušku nákupem oblíbených černých zubních kartáčků, tykadel, náramků či píšťalek. Pro veřejnost v Praze, konkrétně na Andělu, jsme si ve dnech 5. a 6. září připravili slavnostní zahájení s doprovodným programem a za účasti známých osobností,” uvedla ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová.

V průběhu dvoudenní akce na Andělu se lidé mohou těšit například na Lucii Výbornou, Jana Kovaříka, Jana Smetanu, Míšu Maurerovou, Igora Orozoviče nebo Martina Krause. Osobnosti budou vždy ve dvojici s nevidomými pomáhat v ulicích s prodejem sbírkových předmětů Světluška. Novinkou je možnost platit platební kartou.

Ve čtvrtek mezi 13. - 14. hodinou pak na Anděl přijdou akrobati na chůdách z Long Vehicle Circus a mezi 17. - 18. hodinou zahraje staropražské písničky nevidomý hudebník Miroslav Orság. Všichni dobrovolníci letošních sbírkových dní, kteří používají sociální sítě a podělí se o své fotky, mohou mimo jiné soutěžit o tablety Lenovo od společnosti Alza.cz pro svou školu, oddíl nebo další instituci, se kterou se ke sbírce připojují.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.