Snad se tu podaří udržet pořádek, park je oázou klidu pro místní, i když tu lidí kvůli zahušťující se zástavbě hodně přibývá. 

Přijďte si zagrilovat

„Nový grilovací spot se ode dneška května objevil také v Centrálním parku v Praze 13. Díky zástupcům městské části a společnosti Vitana je v místech kousek od Kuželkárny nainstalován kvalitní ocelový gril s šířkou roštu 80 cm, který dokáže uspokojit i opravdu velkou skupinu strávníků. Ke grilovišti patří také designový kulatý stůl a půlkruhová lavička. Oceněn bude určitě boční stolek na odkládání surovin, marinád a nástrojů ke grilování, včetně pohrabáče na úpravu uhlí. Suroviny, nápoje, nádobí či dřevěné uhlí si zatím musí lidé přinést sami, jednáme však s rychlým občerstvením Kuželkárna o možnosti prodeje potřeb nutných pro grilování,” informovala mluvčí radnice Eva Libigerová.

Oblíbené místo nejen místních

„Centrální park Prahy 13 je u našich občanů velmi oblíbeným místem sloužícím k odpočinku a relaxaci. Rozsáhlá plocha zeleně, kterou udržujeme a ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy pravidelně revitalizujeme, láká pejskaře, bruslaře a všechny sportovní nadšence, kteří mohou využít rozsáhlou síť stezek. Snažíme se park neustále vylepšovat. Návrh umístit zde veřejný gril, je skvělým doplněním naší snahy,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Součástí aktivit na podporu venkovního grilování je také speciální microsite www.grilujemevemeste.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.