V neděli krátce před devátou hodinou večer přijali strážníci specializované skupiny Taxi oznámení od recepční hotelu v pražské Celetné ulici s tím, že hosty přivezl z letiště vůz smluvní přepravní společnosti, který měl být již zaplacený, ale řidič vozidla přesto po hostech požadoval zaplacení přepravy.

"Cizinci strážníkům sdělili, že poté, co vystoupili z terminálu ruzyňského letiště, se přihlásili k řidiči, který se prezentoval cedulí s nápisem společnosti, u které byl transfer zaplacen. Muž jim sdělil, že na ně čeká, a následně je převezl do hotelu. Po ukončení přepravy od každého ze tří zákazníků požadoval platbu ve výši 780 Kč, tedy celkem 2340 Kč. Oproti této hotovosti řidič vydal cestujícím pouze ručně psané doklady. Hosté tuto částku raději uhradili a poté vše řešili s recepčním v hotelu. Ten zjistil, že hosté si vzali nesprávného řidiče, a věc okamžitě oznámil strážníků," sdělil mluvčí Městské policie Praha Jan Čihák.

Strážníci ze specializované skupiny Taxi neměli pátrání po řidiči zrovna jednoduché. Hosté hotelu si pamatovali pouze to, že auto mělo stříbrnou barvu a že odjížděli z Terminálu 2.

"Hlídka provedla šetření na letišti, kde podle záznamů z kamer a dobré místní znalosti řidiče vypátrala. Řidič strážníkům nejprve tvrdil, že uvedení hosté jsou jeho kamarádi, které prostě jen odvezl z letiště. Nakonec se přiznal, že není ani řidičem taxislužby, ani řidičem smluvní přepravy osob. Hlídka řidiči uložila blokovou pokutu, muž se poté hostům omluvil a vrátil jim celou hotovost," dodal Čihák.

Otázkou je, jak se falešný řidič dostal k informacím, na koho má a kdy čekat.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.