Česká alzheimerovská společnost již tradičně v podzimním čase přináší pozvání na benefiční koncert, kterým v letošním roce provedou zpěvačka, herečka a moderátorka Kateřina Šildová a Gipsy.cz. Slavnostní koncert ke 20. výročí založení ČALS je věnován rodinným pečujícím, jejichž úloha je nesmírně náročná a za jejichž nasazení, kterým přinášejí nemocným zásadní úlevu, patří veřejné poděkovaní.

V průběhu večera bude vydražen obraz vytvořený speciálně pro ČALS malířkou andělských obrazů Míšou Maškovou.

Finanční prostředky získané v průběhu večera podpoří poradenství pro lidi s Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence a jejich rodiny. Poradenství je poskytováno bezplatně a ročně jej využije více než 2000 lidí. 

Slavnostní večer se snaží zviditelnit téma demence a to, že ačkoliv se demence častěji objevuje ve stáří, není jeho normální součástí. Demence nezasahuje jenom nemocné, zásadně ovlivňuje také životy jejich nejbližších, ze kterých se postupně stávají pečovatelé na plný úvazek. V Česku se syndrom demence úzce dotýká více než čtvrt miliónu lidí, přičemž nemocných je u nás podle odhadů Alzheimer Europe více než 150 000. 

„Letošní večer chceme věnovat připomenutí práce rodinných pečujících. Jsme rádi, že se k naší oslavě připojí Gipsy.cz, protože ani život s demencí nemůže být jenom smutný. Hledání radosti je sice těžký úkol, ale rozhodně stojí za to,“ uvedla ředitelka ČALS Martina Mátlová. 

Vstupenky na 4. benefiční koncert ČALS s názvem Nezapomenutelný večer v hodnotě 390 korun lze zakoupit v předprodejní síti Ticket Stream (https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/vstupenky/nezapomenutelny-vecer-beneficni-koncert-pro-ceskou-alzheimerovskou-spolecnost-branicke-divadlo-praha-1055715).

Koncert se uskuteční v prostorách Branického divadla ve čtvrtek 9. listopadu od 20.00 hodin. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.