„Dlouho jsem si přál udělat takovou desku. Baví mě kombinovat tvrdé kytary a moderní samply,“ řekl kytarista René Rypar.

Skupina Portless vznikla v roce 2012 rozpadem formace Support Lesbiens. Čtyři její členové se rozhodli pokračovat dál s novým jménem. Jsou to zpěvák Kryštof Michal, kytarista René Rypar, baskytarista Jan Daliba a bubeník Zbyněk Raušer. 

Na koncert a křest si přizvala hned několik známých tváří. Kmotry alba se stali kytarista skupiny Vypsaná fixa Mejla, rapper kapely J.A.R. Michael V. a zpěvák Honza Křížek, který si v jedné skladbě s Portless i zahostoval. Další přizvaný host byl DJ Negative, který svou hrou na gramofony v několika písních podpořil skvělou atmosféru koncertu. Na koncertě zazněla premiérově i nová skladba s názvem We say no, ve které oba frontmani zapojili i diváky koncertu.

„Mám z toho, co se kolem nás teď děje, nejlepší pocit za posledních jedenáct let a jsem hrozně rád, že jsme našli takového člověka, jako je Henry D. Ten nám pootevřel směr, kterým teď jdeme a ve kterém budeme pokračovat,” uvedl kytarista René Rypar, který je autor většiny písní na desce a desku také produkoval.

V nejbližší době kapelu čekají ještě dva křty - a to konkrétně 2. 11. v klubu Metro v Brně, kde jako speciální host vystoupí kapela Denoi, a 25. 11. v klubu Drago v Novém Jičíně. Zde bude předskakovat kapela Jegr.

„Moc se na další koncerty těším a jako kapela hodláme v Brně i Novém Jičíně lidem ukázat čirou energii a radost, které z koncertu máme,” dodal Kryštof Michal.

Kapela chce stihnout natočit do konce roku videoklip k novému singlu a připravuje se na jarní koncerty a letní festivaly.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.