Hlavním rozdílem od tradičních turnajů v judu bude v rozdělení váhových kategorií. Klasické turnaje jsou nastaveny do 7 váhových kategorií, a to do 60 kg, 66 kg, 73 kg, 81 kg, 90 kg, 100 kg a +100 kg.

Couple CUP bude specifický v tom, že bude dělit judisty pouze do dvou kategorií, a to muže pod 73 kg a muže nad 73 kg. Výsledkem budou velmi zajímavé zápasy, kdy se potkají judisté, kteří se jinak na závodech potkat nemohou.

Účastníci utvoří týmové dvojice - jeden lehký muž do 73 kg a druhý těžký muž nad 73 kg. Soutěž má přislíbenou i zahraniční účast okolních států, a proto kvalita turnaje bude na vysoké úrovni.

Lákadlem pro judisty je také vidina vysoké finanční částky, a to 30 000 Kč za 1. místo, 20 000 Kč za 2. místo a 10 000 Kč za 3. místo.

Zúčastnit se mohou judisté z celé České republiky s platným průkazem juda. Na konci vyhlášení bude také oceněn nejvíce taktický judista, který dostane hodnotné dary od sponzorů.

Pořadateli celé akce jsou redakce Judo Magazínu a oddíl USK Praha. Široká veřejnost vítána, vstupné na akci zdarma. Zahájení zápasů v neděli 6. ledna od 11 hodin.

Další informace na FB stránkách Judo Magazínu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.