„Součástí celodenního programu budou ukázky staročeských velikonočních tradic a zvyků, stánky s řemeslnými a uměleckými výrobky, na nádvoří bude po celý den hrát lidová hudba, jsou připravené zajímavé hry pro děti různých věkových kategorií,” informovala mluvčí zámku Anežka Štíchová.

Jarmark lze spojit s prohlídkou zámku s průvodci v dobových kostýmech. Účastníci se mohou občerstvit ve středověké krčmě, kde bude široká nabídka staročeských velikonočních specialit, nebo si zahrát zámecké šachy…

Vstup zdarma, začátek v 10 hodin

Označení Zámek tří císařů se v případě Zbirohu užívá kvůli jeho vlastnictví korunovanými hlavami, nejprve to byl císař Karel IV., poté Zikmund Lucemburský, ale to byl Zbiroh ještě hrad, teprve za Rudolfa II. se dá mluvit o zámku.

Zbiroh má poněkud tajemnou historii, sloužil i jako vězení pro urozené pány, za války tu sídlily německé jednotky, po válce československá armáda.

Dokonce se spekulovalo, že je tu ukryta Jantarová komnata, má jednu z nejhlubších studní a Alfons Mucha v zámeckém ateliéru namaloval Slovanskou epopej.

Zámek má otevřeno celoročně.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.