Na začátku září se mohou návštěvníci plaského kláštera již tradičně těšit na cisterciácké noci, resp. speciální noční kostýmované prohlídky. Divadelníci z ochotnického sboru Tyl Čistá si letos nazkoušeli hru s názvem ...Na slovíčko, pane kníže.

Tentokrát bude přiblížena postava významného rakouského politika – státního kancléře Klemense Václava Lothara Metternicha. Jeho jméno je neodmyslitelně spjato s diplomacií první poloviny 19. století. Svou nezaměnitelnou roly sehrál také v politickém dění kolem napoleonských válek, které byly ukončeny roku 1815. Mírové podmínky se tehdy sjednaly na vídeňském kongresu, jehož hlavní postavou se stal právě zmiňovaný kancléř Metternich.

Během cisterciáckých nocí se společně s průvodcem stanete reportéry, kteří budou krok za krokem odhalovat příběh Metternichova života. Poznáte jeho politické ambice, úspěchy stejně tak, jako jeho soukromý život. Dozvíte se také, jak jsou Plasy – malé západočeské městečko – spjaty s takto významným politikem evropského formátu.

Přijměte pozvání a ponořte se s námi do minulosti.

Termín akce:  4. a 5. září (19:00 – 24:00).

Své místo v prohlídce si rezervujte na tel. č. 373 322 174.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.