V pátek si všichni milovníci staré a dobré kinematografie přijdou na své. Od 21:00 hodin začne na rajském dvoře promítání filmu Casablanca – jak praví oblíbený bonmot – jednoho z nejkultovnějších  hollywoodských filmů všech dob. Režisér Michael Curtiz obsadil do hlavních rolí charismatického Humprey Bogarta, krásnou Ingrid Bergmanovou a podmanivou černobílou náladu.

Snímek z roku 1942 nás zavede do časů Druhé světové války na severní pobřeží Afriky – tedy pod horké africké slunce, do příjemně prohřátého nočního baru. I přes to však doporučujeme divákům vybavit se teplým oblečením, dekami a čajem v termosce. V případě nepříznivého počasí bude film promítnut v interiérech kláštera.

Pro letošní rok se s rajským filmovým promítáním v klášteře Plasy tento pátek rozloučíme. Nicméně pro rok následující připravujeme hned několik Rajských nocí, během nichž se v barokních kulisách konventu opět rozzáří stříbrné plátno.

Doufáme, že se tento prostor stane milou alternativou ke klasickým letním kinům. Přidanou hodnotou může být půlhodina před promítáním, kdy si návštěvníci můžou ve své vlastní režii pobýt na rajském dvoře, případně si chvilku brouzdat ambitovou chodbou.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.