V 21:30 hodin se všichni milovníci filmové klasiky pohodlně uvelebí na židličkách či vlastnoručně přinesených dekách uprostřed rajské zahrady, zatají dech a ponoří se do téměř dvouhodinového detektivního dobrodružství po boku charismatického avšak drsného detektiva Philipa Marlowa v podání Humpreyho Bogarta. Krásnou a neodolatelnou partnerkou mu bude Lauren Bacall.

Černobílý snímek Hluboký spánek z roku 1946 režiséra Howarda Hawkse je jedním z nejlepších filmů, které se řadí do žánru tzv. Film noir : žánru, který byl populární v USA ve 40. a 50. letech 20. století. Poznávacím znamením filmů tohoto druhu je nezaměnitelná atmosféra založená na specifické filmové vizualitě, zejména na minimalistickém osvětlení v souhře s černobílými snímky. Typickými postavami bývají drsný, nekompromisní muž (nejčastěji soukromé očko) a krásná, záhadná femme fatale, tedy osudová žena, která umí zamotat hlavu nejednomu charismatickému hrdinovi.

Film Hluboký spánek, promítaný v barokních kulisách plaského konventu, je první vlaštovkou filmového promítání, které by se ve zdejším klášteře mohlo stát milou alternativou ke klasickým letním kinům. Přidanou hodnotou může být půlhodina před promítáním, kdy si návštěvníci budou moci ve své vlastní režii pobýt na rajském dvoře, případně si chvilku brouzdat ambitovou chodbou.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.